AKO POSILNIŤ KĹBY?

Bolesť kĺbov je príčinou mnohých lekárskych konzultácií, počínajúc včasnými zápalmi spôsobenými údermi, kontraktúrami, stresom a dlhými ochoreniami atď., Až po chronické procesy, ako je artróza, artritída a ďalšie rôzne typy reumatologických problémov.

METÓDY SPOLOČNÉHO OSLOBODENIA

Poultice íl

Hlina (červená alebo zelená) je jednou z najlepších na potlačenie bolesti, zníženie zápalu a urýchlenie zotavenia z hrčiek, výronov, artritídy, osteoartritídy atď. Vyrába sa obkladom s hrúbkou ½ až 1 cm jeho priamym nanesením na bolestivú oblasť v priebehu 1 až 3 dní, aby sa zabezpečilo zotavenie.

Vykonáva sa studenou vodou v úderoch, kmeňoch, zapálených oblastiach alebo sčervenaných oblastiach a s horúcou vodou pri reumatických bolestiach bez zápalu, neuralgie, kontraktúr atď.

ŽIVINY POTREBNÉ NA POSILNENIE KĹBOV

Existujú živiny, ktoré pomáhajú zlepšovať kostné organizmy, chrániť chrupavku a jej udržiavanie a metabolizmus kostí. „Vitamín D sa podieľa na syntéze proteoglykánov, vitamín C stimuluje produkciu kolagénu a vitamín E zlepšuje ochranu matrice chrupavky zvýšením rastu chondrocytov. Selén, zinok, meď a mangán, ako aj polynenasýtené mastné kyseliny sa zdajú byť zapojené do procesov výroby kolagénu a znižovania zápalu chrupavky, “vysvetľuje.

  • Vápnik a fosfor: pomáhajú dopĺňať tvorbu, vývoj a udržiavanie kostí a zubov, ale tento proces je udržiavaný v rovnováhe, pretože „hojnosť alebo nedostatok jedného ovplyvňuje schopnosť absorbovať druhý“.
  • Horčík: je súčasťou štruktúry kostí a bunkových membrán. „Musí byť v úplnej rovnováhe s vápnikom, pretože jeho nedostatok inhibuje syntézu vitamínu D, potrebný na správnu mineralizáciu kostí.“
  • Kremík: má hlavnú funkciu v syntéze elastínu a kolagénu, ktorá pomáha optimalizovať fixáciu vápnika a horčíka v kostiach a pomáha stimulovať tvorbu a mineralizáciu kostí.
  • Síra: Síra je súčasťou kolagénu, prvku, ktorý tvorí šľachy, chrupavky a väzivo.

ŠPORT NA POSILNENIE KĹBOV

Cvičenie kĺbov, aby sa zabránilo budúcim zraneniam, je jednoduchá úloha, vyžaduje si to však vytrvalosť a obetavosť. Je dôležité cvičiť nejaký šport, aby sa posilnili svaly a zabránilo sa tak možnému poškodeniu alebo zraneniu lakťov, ramien, zápästí, členkov atď. Kĺby sú viac náchylné na zranenie, keď sú svaly a väzy, ktoré ich podporujú, slabé. Preto je nevyhnutné vyhnúť sa sedavému životnému štýlu a cvičiť telo.

Najlepším riešením je prevencia. Na tento účel by sa nemalo prehliadať, že prvým krokom v športe je rozcvička. Vďaka tomuto obdobiu prípravy dokážu svaly odolať intenzite práce, ktorú bude neskôr vykonávať. Miernymi kontrakciami a následným predĺžením svalov sa svaly sťahujú s vyššou rýchlosťou, silou a účinnosťou. Týmto spôsobom je pohyb zlepšený a koordinácia nie je narušená.